Uitstekend
4.9Gebaseerd op136
xr:d:DAF04G69248:2,j:7509036461715525316,t:23112208

Drie voedingsstoffen die vrouwen boven de 40 te weinig binnenkrijgen

Vermoeidheid die maar niet weggaat. Spierkrampen midden in de nacht. Het gevoel dat je conditie achteruit gaat terwijl je toch je best doet. Veel vrouwen boven de veertig herkennen deze klachten, maar schrijven ze toe aan drukte, leeftijd of gewoon pech. Terwijl de oorzaak regelmatig ergens anders zit: een tekort aan een of meer voedingsstoffen die na het veertigste levensjaar extra aandacht verdienen. 

Magnesium, eiwitten en ijzer zijn drie voedingsstoffen die bij vrouwen van middelbare leeftijd opvallend vaak tekortschieten. Niet omdat ze ongezond eten, maar omdat de behoefte verandert, de opname soms daalt en de gevolgen van een tekort zich langzaam en sluipend openbaren. Dit artikel legt uit wat deze drie voedingsstoffen doen, waarom ze na je veertigste extra belangrijk zijn en hoe je ze praktisch binnenkrijgt. 

Inhoudsopgave

Magnesium: het mineraal dat honderden processen aanstuurt

Magnesium is betrokken bij meer dan driehonderd enzymatische processen in het lichaam. Het reguleert spierfunctie, zenuwgeleiding, bloedsuiker, bloeddruk en de aanmaak van eiwitten. En toch krijgen veel vrouwen er te weinig van binnen. 

Waarom de behoefte na je 40ste stijgt 

Stress verhoogt de magnesiumuitscheiding via de urine. Vrouwen die chronisch onder druk staan, verliezen daardoor sneller magnesium dan ze aanvullen. Tegelijk neemt de opname in de darmen met de leeftijd iets af. Dat gecombineerd met een voedingspatroon dat arm is aan groenten, noten en zaden, leidt bij veel vrouwen tot een structureel tekort zonder dat ze het weten. 

De gevolgen van een magnesiumtekort zijn divers: spierkrampen, slechte slaap, prikkelbaarheid, hoofdpijn en vermoeidheid. Klachten die gemakkelijk worden afgedaan als stress of overbelasting, terwijl suppletie of een aanpassing in de voeding het verschil kan maken. 

Waar zit magnesium in? 

De rijkste bronnen zijn pompoenpitten, amandelen, cashewnoten, spinazie, donkere chocolade (70 procent cacao of meer), avocado, peulvruchten en volkoren granen. Een handvol gemengde noten per dag en dagelijks groene bladgroenten leveren al een flinke bijdrage. Wie structureel tekortkomt, kan overwegen magnesiumglycinaat of magnesiumcitraat als supplement te nemen. Dat zijn vormen die goed worden opgenomen. 

Eiwitten: meer nodig dan je denkt

Eiwit is de bouwstof voor spieren, maar ook voor hormonen, enzymen, immuuncellen en bindweefsel. Toch is de eiwitinname bij veel vrouwen lager dan wenselijk, zeker na de veertig. 

Spierverlies en de eiwitdrempel 

Vanaf het veertigste levensjaar begint de spiermassa geleidelijk af te nemen, een proces dat sarcopenie heet. De snelheid van dat verlies hangt voor een groot deel af van twee factoren: de hoeveelheid krachttraining en de eiwitinname. Onderzoek toont aan dat vrouwen boven de veertig meer eiwit nodig hebben om dezelfde spiermassa te onderhouden als jongere vrouwen, doordat de spiersynthese minder efficiënt reageert op dezelfde hoeveelheid eiwit [1]. De aanbeveling voor actieve vrouwen in deze leeftijdsgroep ligt op 1,2 tot 1,6 gram eiwit per kilogram lichaamsgewicht per dag. 

Voor iemand van 65 kilogram betekent dat 78 tot 104 gram eiwit per dag. Ter vergelijking: een ei bevat 6 gram eiwit, een portie kipfilet van 100 gram bevat ongeveer 31 gram. De meeste vrouwen zitten ver onder de gewenste hoeveelheid als ze niet bewust met eiwitten bezig zijn. 

Eiwit en verzadiging 

Een bijkomend voordeel van voldoende eiwit is dat het de meest verzadigende macronutrient is. Wie bij elke maaltijd een goede eiwitbron eet, heeft minder trek tussendoor en is minder gevoelig voor bloedsuikerschommelingen. Dat helpt niet alleen bij gewichtsbeheersing, maar ook bij het stabiel houden van energie en stemming gedurende de dag. 

Goede eiwitbronnen voor elke dag 

Eieren, kwark, Griekse yoghurt, kip, vis, tofu, tempeh, edamame, linzen en kikkererwten zijn uitstekende bronnen. Het verspreiden van de eiwitinname over drie tot vier maaltijden is effectiever dan het concentreren in een grote maaltijd, omdat spieren per maaltijd een beperkte hoeveelheid eiwit kunnen verwerken

IJzer: onderschat tot de menstruatie stopt

IJzer speelt een centrale rol in het zuurstoftransport in het bloed en in de energieproductie in de cellen. Een tekort leidt tot vermoeidheid, concentratieproblemen, bleekheid en een verlaagde weerstand. Bij vrouwen die nog menstrueren is ijzertekort een van de meest voorkomende voedingstekorten. 

De overgang verandert de situatie 

Zolang er sprake van menstruatie is, gaat er maandelijks ijzer verloren via bloedverlies. De aanbevolen dagelijkse inname voor vrouwen in de vruchtbare leeftijd ligt op 18 milligram per dag, aanzienlijk hoger dan de 8 milligram voor mannen en voor vrouwen na de menopauze. Vrouwen met een zware menstruatie lopen een verhoogd risico op een tekort, ook als ze redelijk gevarieerd eten. 

Na de overgang daalt de behoefte, maar de schade van jaren licht ijzertekort kan doorwerken in de vorm van lage ijzervoorraden in het bloed. Onderzoek laat zien dat ijzergebrek bij vrouwen van middelbare leeftijd significant samenhangt met vermoeidheidsklachten en verminderde cognitieve prestaties, ook als de bloedwaarden nog niet de drempel voor bloedarmoede bereiken [2]. 

IJzer beter opnemen 

Heemijzer uit dierlijke bronnen zoals rood vlees, lever en vis wordt beter opgenomen dan niet-heemijzer uit plantaardige bronnen als spinazie, linzen en pompoenpitten. Vitamine C verhoogt de opname van plantaardig ijzer aanzienlijk. Een glas sinaasappelsap bij een maaltijd met spinazie of linzen is dan ook een effectieve combinatie. Koffie, thee en zuivelproducten remmen de ijzeropname en worden bij voorkeur niet tegelijk met ijzerrijke maaltijden geconsumeerd. 

 

Overzicht: behoefte, bronnen en tekort herkennen

Voedingsstof 

Dagelijkse behoefte 40+ 

Beste bronnen 

Tekort herkennen aan 

Magnesium 

310-320 mg/dag 

Pompoenpitten, spinazie, amandelen, donkere chocolade, peulvruchten 

Spierkrampen, slechte slaap, prikkelbaarheid, vermoeidheid 

Eiwit 

1,2-1,6 g/kg lichaamsgewicht 

Eieren, kwark, kip, vis, tofu, peulvruchten, Griekse yoghurt 

Spierverlies, lang herstel, aanhoudende honger, broze nagels 

IJzer 

8-18 mg/dag (18 bij menstruatie) 

Rood vlees, lever, spinazie, linzen, pompoenpitten, verrijkte granen 

Vermoeidheid, bleekheid, concentratieproblemen, kortademigheid 

 

Veelgemaakte fouten

  • Aannemen dat klachten als vermoeidheid en krampen bij de leeftijd horen, zonder voedingstekorten te overwegen. 
  • Eiwit alleen bij het avondeten eten. De spiersynthese werkt het best als eiwit over de dag wordt verspreid. 
  • IJzerrijke groenten eten in combinatie met koffie of thee, waardoor de opname sterk daalt. 
  • Magnesium supplementeren in een vorm die slecht wordt opgenomen, zoals magnesiumoxide. Kies voor glycinaat of citraat. 
  • Te weinig variatie in eiwitbronnen. Dierlijk eiwit is niet voor iedereen noodzakelijk, maar plantaardige bronnen vereisen meer bewuste combinaties om alle aminozuren binnen te krijgen. 
  • Supplementen nemen zonder eerste te onderzoeken of er een werkelijk tekort is. Een bloedonderzoek via de huisarts geeft helderheid over ijzer- en magnesiumstatus.

Ervaringen van anderen

Tamara (43) kampte jaren met aanhoudende vermoeidheid en nachtkrampen. “Ik dacht dat ik gewoon te druk was. Mijn huisarts constateerde een licht ijzertekort en een lage magnesiumwaarde. Na drie maanden aanpassing in mijn voeding en gerichte suppletie was ik een ander mens. Ik slaap beter, de krampen zijn weg en ik heb eindelijk weer energie.” 

Ingrid (49) sportte regelmatig maar merkte dat haar herstel steeds langer duurde. “Een trainer vroeg me naar mijn eetpatroon en het bleek dat ik nauwelijks eiwit at bij ontbijt en lunch. Ik at de hele dag door ‘gezond’, maar eigenlijk was het gewoon te weinig eiwit. Na twee maanden bewust meer eiwit eten per maaltijd herstelde ik sneller, voelde ik me sterker en verdween dat constante hongergevoel tussendoor.” 

LET’S DO IT: sterk en energiek blijven begint bij de basis

Magnesium, eiwitten en ijzer zijn geen trendy supplementen of moeilijk verkrijgbare voedingsstoffen. Het zijn basisvoedingsstoffen die bij vrouwen boven de veertig vaker tekortschieten dan verwacht, met concrete gevolgen voor energie, spierkracht, slaap en herstel. De oplossing is even concreet: bewuste voedingskeuzes, goede combinaties en waar nodig gerichte suppletie. 

Een vrouwelijke personal trainer van LET’S DO IT Personal Training kijkt niet alleen naar je training, maar ook naar wat jouw lichaam nodig heeft om goed te functioneren. Zij helpt je een aanpak te vinden die past bij jouw leefstijl en doelen, van voedingsgewoonten tot beweging. Plan een intake en ontdek hoe kleine aanpassingen groot verschil kunnen maken. 

Veelgestelde vragen en antwoorden

1. Hoe weet je of je mogelijk een voedingstekort hebt? 

Een tekort ontstaat vaak geleidelijk. Signalen kunnen zijn: aanhoudende vermoeidheid, minder concentratie, sneller spierpijn na inspanning of een algemeen gevoel van minder energie. Omdat deze klachten ook andere oorzaken kunnen hebben, geeft een bloedtest via de huisarts de meest betrouwbare duidelijkheid. 

2. Verandert de voedingsbehoefte echt na het veertigste levensjaar? 

Ja. Met het ouder worden veranderen verschillende processen in het lichaam. Spiermassa neemt langzaam af, hormonale veranderingen spelen een rol en sommige voedingsstoffen worden iets minder efficiënt opgenomen. Daardoor kan de behoefte aan bepaalde voedingsstoffen toenemen. 

3. Is een gezond voedingspatroon voldoende zonder supplementen? 

Voor veel vrouwen wel. Een gevarieerd voedingspatroon met voldoende groenten, volkoren producten, peulvruchten, noten, zuivel, vis en eventueel vlees kan een groot deel van de dagelijkse behoefte dekken. Supplementen zijn vooral nuttig wanneer een tekort wordt vastgesteld of wanneer de voeding bepaalde voedingsstoffen structureel mist. 

4. Heeft stress invloed op voedingsstoffen in het lichaam? 

Langdurige stress kan invloed hebben op de balans van voedingsstoffen. Het lichaam verbruikt bij stress meer energie en bepaalde mineralen worden sneller uitgescheiden. Daardoor kan de behoefte aan sommige voedingsstoffen toenemen, terwijl de opname juist minder efficiënt wordt. 

5. Is het nodig om bij elke maaltijd eiwit te eten? 

Dat kan helpen om spiermassa te behouden en een stabiele energieverdeling over de dag te krijgen. Door bij ontbijt, lunch en avondmaaltijd een eiwitbron toe te voegen, krijgt het lichaam regelmatig bouwstoffen binnen voor herstel en onderhoud van spieren. 

6. Kunnen voedingsstoffen ook invloed hebben op stemming en concentratie? 

Ja. Verschillende voedingsstoffen spelen een rol in processen die te maken hebben met hersenfunctie en energieproductie. Wanneer de voeding goed in balans is, merken veel mensen dat hun concentratie, mentale scherpte en algehele energie verbeteren. 

7. Heeft de overgang invloed op voedingsbehoeften? 

Rond de overgang veranderen hormonale processen in het lichaam. Dat kan invloed hebben op spiermassa, botgezondheid en energieniveau. Goede voeding en voldoende beweging kunnen helpen om deze veranderingen beter op te vangen. 

8. Kan een eenzijdig dieet leiden tot tekorten? 

Ja. Wanneer voedingsgroepen structureel worden vermeden, bijvoorbeeld door strikte diëten, kan het moeilijker worden om alle noodzakelijke voedingsstoffen binnen te krijgen. Variatie in voeding blijft daarom belangrijk. 

9. Kan een voedingstekort invloed hebben op het herstel na sport? 

Ja. Wanneer het lichaam onvoldoende bouwstoffen of mineralen binnenkrijgt, kan spierherstel trager verlopen. Daardoor kan spierpijn langer aanhouden en kan training zwaarder aanvoelen dan normaal. 

10. Waarom krijgen sommige vrouwen plots meer spierkrampen na hun veertigste? 

Spierkrampen kunnen verschillende oorzaken hebben, zoals vochttekort, intensieve inspanning of een tekort aan bepaalde mineralen. Naarmate men ouder wordt, kan het lichaam gevoeliger worden voor kleine tekorten die eerder nauwelijks merkbaar waren. 

Referenties

 [1] R. W. Morton, K. T. Murphy, S. R. McKellar et al., “A systematic review, meta-analysis and meta-regression of the effect of protein supplementation on resistance training-induced gains in muscle mass and strength in healthy adults,” British Journal of Sports Medicine, vol. 52, no. 6, pp. 376–384, 2018. 

[2] L. Murray-Kolbe en J. Beard, “Iron deficiency and cognitive function,” Annual Review of Nutrition, vol. 27, pp. 419–440, 2007. 

[3] A. Rosanoff, C. M. Weaver, R. K. Rude, “Suboptimal magnesium status in the United States: are the health consequences underestimated?,” Nutrition Reviews, vol. 70, no. 3, pp. 153–164, 2012. 

Share this post

Wat zeggen klanten over LET'S DO IT?

Google reviews
Amy L.
2 dagen ago
Professioneel, meedenkend, motiverend en altijd positief ingesteld. Alles wat je zou willen in een trainer
Aisha van G.
2 dagen ago
Fijne training gehad. Veel afwisselingen in de oefeningen.
Doordat het thuis kon, was fijn om goed de aandacht te krijgen, de techniek onder controle te krijgen, zonder afleiding.
Lenny H.
2 weken ago
Begin 2025 ben ik (vrouw, 40+) begonnen met personal training bij Let’s do it onder de professionele, geduldige en leuke begeleiding van Manon. Ik ben superblij dat ik dit heb gedaan! De trainingen zijn afwisselend en volledig op mij afgestemd. Ik word sterker en krijg meer controle over mijn lijf. Een aanrader dus (zeker bij Manon)!
Michael V.
2 weken ago
Ik train nu een tijdje bij Laura en ben super tevreden. Ze heeft een persoonlijke aanpak, luistert goed naar je doelen en weet je precies op de juiste manier te motiveren.
De trainingen zijn afwisselend en leuk, en ze let goed op techniek. Ik voel me fitter, sterker en zit veel beter in mijn vel. Zeker een aanrader!
Alexenrik Den B.
2 weken ago
Superfijn! Personal training op maat aan huis en er wordt heel goed meegedacht door de professionele Jimmy.
laura D.
2 weken ago
Altijd fijne lessen en goede en snelle communicatie.
Brigitta P.
3 weken ago
Heel fijn training op maat! Toegespitst op jouw behoefte, rekening houdend met cyclus, klachten en je voortgang.
Ouarda D.
1 maand ago
Ik heb een periode personal training gehad bij Lesly. Hoewel ik het traject niet volledig heb afgerond, waren de trainingen professioneel en motiverend. Ze let goed op techniek en zorgt voor een fijne sfeer tijdens het trainen. Thanks Lesly🤗✨
Anne van der V.
1 maand ago
Wij (mijn partner en ik) sporten nu ruim een jaar met Marsha. Voor ons werkt het super fijn dat we een stok achter de deur hebben om wekelijks te sporten. Marsha is een super fijne, kundige en ook gezellige trainster. Wij zijn blij met haar!
Hanneke V.
2 maanden ago
Super getraind met Klervi! Echt top!
Kim D.
2 maanden ago
Goed advies gekregen over wat past bij mijn trainingsbehoefte en budget. Heel blij met mijn keuze!
melanie S.
2 maanden ago
Wekelijks naar tevredenheid aan het trainen met Let’s do it… Dankzij mijn aangepaste voedings- en trainingsschema heb ik, ondanks de overgang, de regie over mijn lijf en leven weer terug.
Megan O.
3 maanden ago
I highly recommend Let's Do It. Let's Do It personal training was exactly what I needed post partum. I want to thank Let's Do It and my personal trainer Queeny for the wonderful support and helping me build back my strength after having my second child. Things like getting off the floor and shoulder issues were key areas of issue and these were no more after my first set of trainings. I decided to book in another allottment of sessions post my first allotment and my results only improved. Sad to end of my relationship with Let's Do It and Queeny for now as I feel stronger than ever, ending now with being able to do 3 sets of 8 push ups. I will take all my learnings from Queeny forward into my journey to health. Many thanks team!
Kady L.
3 maanden ago
Top ervaring met Mike! Veel kennis, veel ervaring en een hele fijne manier van trainen. Absoluut aan te raden.
Dieuwertje de B.
5 maanden ago
Heb een hele fijne tijd met Lesly als trainster gehad. Ze is geduldig, motiveert enorm en kon heel goed inspelen op blessures/revalidatie mogelijkheden. Daar ben ik haar heel dankbaar voor!
Jos V.
5 maanden ago
Fijne trainingen, duidelijke uitleg. Top!
Noud M.
8 maanden ago
Een sportschool werkte voor mij niet. Te onpersoonlijk en voor mijn gevoel rommelde ik maar wat aan. De motivatie was dan ook snel weg. Ik vind het ideaal dat ik nu thuis getraind word. De trainingen zijn op mij afgestemd waardoor ik veel meer uit het sporten haal. Ik vind het ook een stuk leuker en heb al bijna mijn doelen behaald. Bedankt!
Brigitte W.
11 maanden ago
Gedegen training: persoonlijk en op maat. Prettige attente trainer.
Daphne R.
12 maanden ago
Sinds een paar maanden train ik elke week met mijn trainer Alex. We doen aan krachttraining, werken aan mijn conditie en kickboksen. Dit doen we heerlijk buiten. Met -6, regen of in het zonnetje. Het weer maakt helemaal niet uit want wel of geen weer ik kijk elke week uit naar ons sportmoment.

Alex heeft mij na een heftige tijd zowel mentaal als fysiek weer vertrouwen gegeven in mijn eigen lichaam. 4,5 jaar geleden was ik zwanger van een tweeling, maar helaas ben ik beide kindjes verloren door vroeggeboorte en een fysiek erg heftige bevalling.

Kort daarna was ik opnieuw zwanger en na een zware zwangerschap ben ik moeder geworden van een gezonde dochter. Sinds die periode was mijn slaappatroon een drama en slikte ik lange tijd elke avond slaappillen. Sinds mijn trainingen met Alex heb ik dat kunnen afbouwen naar 1 à 2 keer per week. Ook was mijn core volledig verdwenen. Inmiddels plank ik na een uur trainen “zomaar” een minuut lang. Wat regelmatig sporten met een goede trainer wel niet met je kan doen!

Naast dat ik fysiek sterker aan het worden ben krijg ik ook steeds meer vertrouwen in mijn eigen lichaam. En dat was ik wel verloren na die heftige periode. Bij Alex mag je jezelf zijn en voelt het veilig om je grens op te zoeken. Iets wat heel prettig is als je eigen lijf niet meer aanvoelt zoals vroeger.

Alex heeft een geweldige combinatie van aanmoedigen en je dingen laten doen die je net wel aan kunt. Iets wat mijn enthousiasme alleen maar aanwakkert. Elke les bereik ik veel meer dan dat ik denk dat ik aan kan.

Het feit dat ik mij vanaf het begin heel relaxed en veilig heb gevoeld bij Alex is super fijn. We lachen, knallen, zijn gefocust en er is ook ruimte voor wat loslaat tranen.

Kortom, we zijn een super match en ik kan oprecht zeggen dat ik elke week uitkijk om samen met Alex aan de slag te gaan.

Let’s do it🥊
Mirjam van B.
1 jaar ago
Zeer goede trainingen perfect aansluitend bij de door mij gestelde doelen. Goede communicatie en afstemming, heldere feedback en plan , doel 100% behaald! Enorm veel dank Gerard!
Op een dag stond Karin voor mijn deur. Van sporten hou ik niet maar wel van buitenspelen. Karin snapt het verschil. Ze luistert goed naar mijn wensen en kijkt wat mijn lijf wel of niet goed kan. Zo word ik steeds fitter. En mijn best getrainde spieren? Dat zijn mijn lachspieren!
chantal O.
1 jaar ago
Ik heb nu bijna 10 sessies met Lesly gehad en ik ben superblij met de sportieve voortuitgang die ik heb kunnen boeken door haar trainingen. Lesly motiveert, legt de oefeningen goed uit en heeft geduld. Ze brengt een ontspannen sfeer mee die veel bijdragen aan het succes van de training! 💪
Sanne M.
1 jaar ago
Ik train al een tijdje met Jehanne en wat een topvrouw is dat! Ze heeft oog voor mij en weet me steeds weer een stapje verder te krijgen. Haar trainingen zijn leuk en afwisselend en absoluut effectief. Ik gun iedereen een personal trainster als Jehanne!
Coen & I.
1 jaar ago
Ji Ji komt bij ons thuis. Wij trainen dan en krijgen adviezen op het gebied van gezond eten. Zij doet dit heel goed, wij zijn dan ook heel blij met haar en kijken er elke maandag naar uit.
Coen en Ina
Amsterdam
Ruth van der B.
1 jaar ago
We hebben het afgelopen jaar met heel erg veel plezier yoga les gehad van Naomi. Super fijn dat dat kan in de vertrouwdheid van je eigen huis. De lessen zijn heel erg fijn en Naomi is een betrouwbare topper. Elke week weer erg blij dat we dit doen met deze organisatie.
Petra Z.
1 jaar ago
Ik heb afgelopen jaar met heel veel plezier met Rob getraind. Op een heel ontspannen maar zeer effectieve manier hebben we voornamelijk getraind op het sterker maken van mijn core. Hier had ik altijd een enorme hekel aan in de sportschool, maar dit is echt totaal anders. Elke week weer andere oefeningen, precies op mijn niveau afgestemd. Leuk, inspirerend en daarmee ook heel effectief. We trainen aan huis , op t moment dat in mijn agenda past. Dus voor mij geen excuus meer om niet te trainen . Ik kan het iedereen aanraden!
Lisette B.
1 jaar ago
Een dikke aanrader! Na de persoonlijke intake was er snel een match met Marieke. Zij houdt rekening met mijn wensen en geeft goed tips. Per week voel ik mij sterker. Let's do it is een fijne manier om sporten op te pakken na mijn zwangerschap.
Na een persoonlijke intake was er ontzettend snel een match gevonden met onze personal trainer Britt. Zij is top: fijn in de omgang en neemt de moeite om nieuwe, op maat gemaakte, oefeningen te bedenken. Aanrader!,
Sofia Y.
1 jaar ago
Caroline is echt geweldig! Ze heeft een luisterende oor en heeft mij geïnspireerd om door te gaan tot het uiterst. Een hele fijne personal trainer echt een aanrader!!!
Jorrit R.
2 jaar ago
Gezellig stuk gaan ;)
Eva S.
2 jaar ago
Fijne personal training van Lesley! Past goed aan naar behoeftes en eventuele pijntjes. En leuk afwisselend!
Marieke is echt geweldig! Wat een fijne en eerlijke vrouw die echt naar me luistert en me tot het uiterste pusht. Ook als het 30 graden is en ik slecht heb geslapen en alles niet mee zit zorgt Marieke er voor dat ik tot het gaatje ga en het nog leuk vind ook!
Ik train nu iets meer dan een maand met haar en ik zie nu al gigantische vooruitgang.
Dat ik tegenwoordig bijna elke dag spierpijn heb hoort er dan maar bij ;)
Blij met LetsDoIt en vooral met Marieke, ik zal beide aan iedereen aanraden :)
Michelle De V.
2 jaar ago
In contact gebracht met Caroline.
Zij is een vrolijke, enthousiaste en betrokken trainer. Erg leuke en op maat gemaakte trainingen gehad. Mijn doel bereikt om na een tijd minder beweging, door diverse oorzaken, weer de draad op te pakken.
Kim K.
2 jaar ago
Dankzij Let’s do it personal training werd ik snel gekoppeld aan een kundige en fijne trainster. Verder snel en goed contact gehad over de voorwaarden en extra’s.
Imke H.
2 jaar ago
Mij in contact gebracht met een hele fijne trainer, Thomas.
Mario is een fijne rustige personal trainer.
Hij bouwt de training en belasting rustig op , maar daagt je wel uit. Het is fijn dat hij rustig is en rijd neemt om de oefeningen en de techniek uit te leggen. Trainingen zijn steeds weer anders en boeiend Leuke combinatie van kracht, cardio en boksen. Deborah
Jerico N.
2 jaar ago
Great site
augustine H.
2 jaar ago
Ik ben super blij met Jehanne! Ze kijkt heel goed naar wat er bij jou lichaam en jou wensen past, en maakt elke keer weer een feestje van het trainen✨
Cheyenne C.
2 jaar ago
Nog nooit is trainen zo leuk geweest als met Lets Do It! Waar ik altijd opgaf in de gym, zorgt Lesley ervoor dat ik zin heb in een stevige workout. Met super veel kundigheid en enthousiasme bedenkt ze effectieve trainingen en helpt ze bij het uitleggen van de goede houdingen en uitvoeringen. Voor mij nu een wekelijks uurtje om naar uit te kijken!
martine M.
2 jaar ago
Wij trainen sinds een half jaar met Bram van LET’s DO IT. In onze tuin dus lekker buiten. Het is een combinatie van kracht- en cardio training. Hij geeft iedere week een nieuwe training die past bij ons doel: beetje afvallen maar vooral sterker en fitter worden. We merken dat het werkt! De oefeningen zijn al beter vol te houden en doordeweeks voelen we ons fitter.
Gerda W.
2 jaar ago
Elke vrijdag start ik de dag met personal training van Liona. Wat een superfijne sportcoach! Ze is ervaren, deskundig en erg motiverend. Ze helpt mij bij het bereiken van mijn sportdoel. En dankzij haar heb ik die bijna bereikt. Nog de laatste loodjes! Echt een aanrader! Bedankt Liona, je bent een topper!
Sandra K.
2 jaar ago
Ik train nu al een ruime tijd met Carolien ca 1 x per week. De trainingen zijn altijd precies goed; uitdagend en altijd anders. En heel het lichaam komt aan bod. Omdat Carolien bij mij thuis komt blijf ik met plezier consistent trainen.
Sylvia G.
2 jaar ago
Wij hadden een hele fijne trainer met verstand van zaken. Heeft oog voor wat er persoonlijk haalbaar is. Echt een aanrader om via deze manier te sporten 👊
Sanne R.
2 jaar ago
Gerard is een zeer vriendelijke en kundige trainer. Hij schept een fijne sfeer waarin hij je maximaal uitdaagt! En hij is ook nog eens een leuk mens!
Jessica
2 jaar ago
Al een aantal weken ben ik aan het trainen bij let's do it en geen moment spijt van gehad.
In korte tijd is mijn spierkracht sterk verbeterd en voel ik me beter en gezonder.
De trainer zelf (justin) is een topper hij is professioneel, flexibel weet wat bij doet en komt afspraken na en heeft plezier in zijn werk ook zijn trainingen zijn leuk en uitdagend en op langere termijn vol te houden met hem wordt sporten een plezier ipv dat het moet ik kan hem aan iedereen aanbevelen.

ons team

Rubia

Francis

Hesther

Bonita

Annick

Anne

Vanessa

Vanessa

Karin

Jara

Gonneke

Carla

Yvonne

Nouchka

Laura

Carolien

Michelle

Queeny

Silvie

Daantje

Tabitha

Claudine

Saskia

Sieneke

Elsa

Candy

Sanne

Margriet

Barbara

Jacqueline

Claire

Selen

Sep

Domnique

Domnique

Domnique

Domnique

Domnique

Joyce

Domnique

Domnique

Domnique

Dorien

Nienke

Domnique

Domnique

Domnique

error: Deze content is beveiligd!